TUVALET TIKANIKLIĞI AÇMA

Deneyimli ustalarımız gelişmiş ekipmanlarımızla Kayseri’de onlarca ev ve iş yerindeki tuvalet tıkanıklığını tespit ederek onardı. Siz de tuvalet tıkanıklığı sorunu yaşıyorsanız şimdi bizimle iletişime geçin.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

KAYSERİ’NİN EN İYİ SU TESİSATÇISI! 

Kayseri ve civar bölgelerinde evinizde veya iş yerlerinizde hiçbir yeri kırmadan tuvalet tıkanıklıkları açıyoruz.

Birdenbire dökülen suyun tuvaletten yavaş gitmesi veya zemin katlarda meydana gelen taşma tuvalet kanalı tıkanıklığının başlangıcıdır. Tuvalet tıkanıklığıyla karşılaştığımızda çoğunlukla kendimiz tıkanıklığı gidermeye çalışırız ama sonuç hüsran olur ve başarısız oluruz.Açmak için çeşitli kimyasallar kullanırız ama bunlarda borularımıza zarar verebilir.Bulunduğunuz bina çok katlı ise zaten bireysel olarak yapılacak birşey yoktur. Mutlaka profesyonel destek almak gereklidir.

Müşteri odaklı çalışma tutumuyla her türlü arıza, tamir, yenileme ve montaj işlemlerinizi profesyonel ekipmanlarımızla en hızlı, kaliteli ve uygun şekilde yapıyoruz.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Kayseri ve civar bölgelerinde kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti ve tamiratı yapmaktayız.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Kayseri ve civar bölgelerde evinizin veya iş yerinizin tuvalet tıkanıklıkları profesyonel olarak giderilir.

Su Tesisatı

Kayseri ve civarı bölgelerde profesyonel su tesisatı ihtiyaçlarınıza profesyonel çözümler sunmaktayız.

Fayans & Parke Döşeme

Kayseri ve civarı bölgelerde fayans ve parke döşeme işleriniz profesyonel olarak firmamızca yapılmaktadır.

Membran & Şingil Çatı Yalıtımı

Kayseri ve civarı bölgelerde  Çatı Yalıtım Uygulamaları profesyonel olarak yapılmaktadır.

Boyama Hizmetleri

Kayseri ve civarı bölgelerde yaşam alanlarınızın boyama işlemleri profesyonel olarak yapılmaktadır.

Kalite Ortaklarımız

Namlı Yapıyı Neden Tercih Etmelisiniz?

Bizi tercih etmek için çok fazla sebebiniz var.

7/24 Hizmet

Profesyonel Ekipmanlar

Kaliteli Hizmet

Uygun Fiyatlar

Müşterilerimiz Hakkımızda Neler Söylüyor?

Güler yüzlü çalışanlarınız evimizin tıkanmış tuvaletini hızlı bir şekilde sorunsuzca hallettiler.Aldığınız parayı son kuruşuna kadar hak ediyorsunuz. Teşekkürler...
Hüseyin Turan
Hem evimizin hem de iş yerimizin boya ve badana işlerini yaptırdık.Sonuçtan çok memnun kaldık.Tertemiz bize de çok fazla iş çıkarmadan hallettiler.Teşekkürler Namlı Yapı Ailesi...
Nazlı Toprak
İletişimde belirlediğimiz saatte geldiler. En çok dakik ve profesyonel olmalarını başarılı buldum. Banyo tıkanıklığını hızlı bir şekilde çözdüler. Tekrar teşekkürler.
İrfan Ceylan
Muslukla uğraşsam da sorunu bir türlü çözemedim. Eşim gelmeden halletmem gerekliydi. Aradım hemen geldi ve yaptılar. Kibarlıklarından bana da nasıl yaptıklarını bir bir açıkladılar. Ne diyebilirim ki onlar sayesinde karizmam çizilmedi. Tekrar teşekkürler!
Ramazan Halis

Sıkça Merak Ettikleriniz

Kayseri Sıhhi Tesisat Çözümleri Hakkında Tüm Merak Ettiklerinizi Cevapladık:

Su tesisatı, temiz suyun kaynaktan çıkmasının arkasından su borularının binaya döşenmesiyle kullanıma hazır hale gelmesi ve kullanıldıktan sonra doğrusu atık su meydana gelmesiyle arıtılarak doğaya geri gönderilmesi aşamalarının tümüdür. Su tesisatı, ustalaşmış bir su tesisatçısının doğru uygulamaları neticesinde sorunsuz bir kullanım sağlar. Su tesisatının döşenmesindeki hatalar, su döşem borularının doğru montaj yapılmaması ve klozet, küvet gibi enstrumanların kuruşumunun düzgün bir halde yapılmaması su tesisatı ile ilgili problemler yaşamanıza ve su tesisatınızı kullanamamanıza sebep olmaktadır.

Su döşemı döşemesi teferruatlı bir iştir. Bununla birlikte özen, dikkat ve profesyonellik gerektirir. Bu sebeptendir ki su döşemı nasıl döşenir derseniz bir kaç aşamadan meydana gelir. Öncelikle iç tesisat dediğimiz bölümden bahsedelim;

Bu aşamada binanın içerisinde dairelere su dağılımını elde eden boruların döşemesi yapılmaktadır. Merkezden evlere suyun geçisini sağlayan bu sistem borular aracılığı ile yapılmaktadır. Boruların kalitesi bu aşamada fazlaca önem arz eder. Hem de görünebileceği ihtimali üzerinde durularak borular estetik döşenmelidir. Bununla birlikte iç döşem aşamasında suyun kullanışlı dağılımını sağlamak açısından boruların kıvrımlarının en aza daha kolay ve yalın hale getirilmesi gerekmektedir. Evlerimize suyun gelmesini elde eden boruların montajı yapıldıktan sonra suyun akışını elde eden musluklar takılır. Muslukların montajının yapılması da iç tesisat işleminin son aşamasıdır.

Beslenme borusu döşenmesi ise suyu temel kaynaktan yani suyun ilk deposundan evlerimize çektiğimiz kısımdır. Buna bir nevi priz hattı da diyebiliriz. Bu döşeme yer altından yapılmaktadır. Hiçbir şekilde göremeyiz bu alanı tabi ki döşem tamamlanıp üzeri kapatıldıktan sonra. Bu alanda plastik boru tercih edilmelidir. Yerin altında bulunana borular hem de kışın aşırı soğuk günlerde suyun donmasına engel olacak özellikte olmasına özen gösterilmelidir. Beslenme borusu döşenmesi yapılmış olduktan sonra su sayacına bağlanır ve kullanım bu şekilde kontrol edilip belediyelerce faturalandırılır.

Su sayacı bilinmiş olduğu üzere kullanımımızı ölçen ve metreküp cinsinden hesaplanarak fiyatlandırmayı sağlayan araçtır. Su sayacında vana , musluk ve saat bulunmaktadır. Vana olası bir sızıntı ve ya acil başka bir çekince durumunda suyu temelden kesmeye yarar. Musluk yardımıyla ise döşemınızda kalan suyun boşaltılmasını sağlayan kısımlarıdır.

Boru Bağlantı Malzemeleri

 • Manşon
 • Dirsek
 • Nipel
 • Hortum Rekoru
 • Dip Klapesi
 • Te Borusu
 • Pislik Tutucu
 • Küresel Vana
 • Çekvalf
 • Konik Rekor 

Tesisat Ölçüm Cihazları

 • Manometre 
 • Termometre

Kayseri Su Tesisatçısı olarak gönül verdiğimiz bu işte öncelikle ortamın güvenliğini sağlamak adına tesisattaki bütün vanalar kapalı hale getirilerek kaçak testi yapılır. Kaçak testini su ve havayla olmak üzere iki yöntemle yapıyoruz.

Su ile Kaçak Tespiti

Kayseri Su Tesisatçısı olarak bizim su ile kaçak tespiti sıkça kullandığımız yöntemdir. Sıhhi Tesisat için son derece önemli olan kaçak testi yapılabilmesi için öncelikle tesisatı az bir miktar su ile doldurarak boru içindeki çapak, keten artıklarının dışarı atılması ve borular içinde hava bırakılmaması gerekir. Sonra deneme tulumbası ile yeterli miktarda tesisata su basılır. Sıhhi Tesisatta deneme basıncı en az işletme basıncının 1,5 katı kadar olmalıdır. Tesisat istenen basınca ulaşınca deneme tulumbası üzerinde bulunan vana kapatılarak 10 dakika süre ile sızdırmazlık su basıncı testine tabi tutulur. Bu süre içinde hiçbir sızdırma olmamalı ve basınç düşmemelidir. Eğer basınç testinin izlendiği manometrede basınç düşerse kaçak olduğu anlaşılır. Kaçak olan boru hattı kontrol edilip sızıntı olan yer yeniden sıkılmalı veya değiştirilmelidir.

Eğer kaçak yok ise tesisatın 24 saat aynı basınç altında tutulması gerekir. Son kontrolde kaçak yok ise tesisat boruları ölçüsünde ve terazisinde sabitlenerek üzerilerinin çimento harcı ile kapatılması gerekir.

Su ile denemede, elle çalışan pistonlu bir tulumbalar kullanılır. Pistonlu tulumba bir su haznesinin üzerine tespit edilmiştir. Önceden doldurulmuş bir tesisatta istenen basıncın sağlanabilmesi için gerekli su miktarı pek fazla olmadığından bu haznenin pek büyük olması gerekmez.

Tulumbanın emme borusu, haznedeki suya daldırılmıştır. Basma borusu üzerinde ise karşılıklı iki vana bulunur. Biri kapama, öteki suyu boşaltma görevi yapar. Bunların üst tarafına su basıncını gösterecek bir manometre bağlanmıştır. Manometrenin yüzü, tulumba koluna basan kişinin görebileceği şekilde durmalıdır.

 Kaçak testi, tesisat tamamlandıktan sonra duvar, tavan ve döşemelerdeki boruların üzerleri kapatılmadan önce yapılır. Tulumba bağlandıktan sonra tesisat su ile doldurulur. Tulumbanın su debisi çok az olduğundan, suyu tulumba ile doldurmaya kalkışmak çok zaman alıcı olur. Bundan kaçınılmalıdır. Tesisatta basınç, istenen düzeye gelinceye kadar su basılır, kapama vanası kapatılır ve 10 dakika beklenir. Manometrede basınç gözlenir. Düşüş yoksa boşaltma vanasından basınç düşürülür ve tulumba tesisattan sökülür.

Havayla Kaçak Testi

Kayseri Su Tesisatçısı olarak çok soğuk iklimlerde veya soğuk günlerde suyun donma ihtimali sebebiyle su yerine basınçlı hava ile deneme yapıyoruz. Kaçak varsa kaçağın olduğu alanlar sabun köpüğü ile tespit edilir. Bu tesisatta hava basıncı 2,5 kgf/cm² den az olmamalıdır.

Kayseri Su Tesisatçısı olarak ev ve iş yerlerinde en sık karşılaştığımız problemlerden bir tanesi de su kaçağıdır. Duvar ya da zeminde küflenme, ıslaklık veya renk değişimi görüyorsanız ya da su faturanızda bir artış fark ettiyseniz sizin de su kaçağı sorununuz var demektir. Su kaçağı, geçmiş dönemlerde uzun ve sancılı bir tamirat sürecine işaret etse de, günümüzde modern cihazlar ile kırmadan su kaçağı tamiri yapılabiliyor Üstelik bu cihazlar sayesinde tamirat süreci oldukça hızlanmış durumdadır.

Tuvalet tıkanıklığı genel olarak boru hattına atılmaması gereken maddelerin atılmasıyla tıkanır. İnsanlık hali olarak unutkanlık burada baş göstermektedir. Temizlik yapılan bez tuvalet giderine yanlışlıkla dökülebilir. Çocuklar tuvalet giderlerine oyuncaklarını veya başka cisimleri atabilir.  Lavabo, klozet gibi giderleri oluşturan atık su boruları çeşitli sebepler nedeniyle tıkanabilir. Hayatımızı son derece zorlaştıracak bu tıkanıklığın oluşmaması için son derece dikkat etmeli olabildiğince tuvalet giderlerine, gider borularını tıkayacak maddeler örneğin bebek bezi gibi atılmamalıdır.  Bu durum son derece hoş olmayan görüntülere sebep olabilmektedir.

Tuvalet kağıdı, ıslak mendil ve el kurulama peçetesi gibi kullan-at ürünlerin kullanımının yaygınlaşmasının ardından tuvalet tıkanıklığı sorunu sürekli yaşanır hale gelmiştir. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemi eski dönemlerde kostik soda, demir veya ahşap çubuk kullanılarak ilkel bir şekilde yapılırdı. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte su tesisatı arızalarının tespiti ve çözümü ile ilgili cihazlar gelişmiştir. Artık günümüzde tuvalet tıkanıklığı açma işlemi kanal açma robotu ile herhangi bir yer kırılmadan dakikalar içinde yapılmaktadır.

Tuvaletlerin neden tıkandığının ve alınabilecek önlemler hakkında sizleri bilgilendirelim. Tuvalet tıkanmasının temel olarak iki sebebi vardır. Birincisi kullanım hatalarından dolayı tıkanmalar, ikincisi ise gider borularında olan sorunlardan dolayı meydana gelen tıkanamalar. Tuvalet tıkanıklığı açma işlemini evde kendi imkanlarınızla denemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Kullanım Hatalarında Dolayı Tuvalet Tıkanmaları

 • Tuvalet kağıdının yumak haline getirilerek gidere atılması.
  • Suda erimesi zor olan el kurulama peçeteleri ve ıslak mendillerin tuvalete atılması.
  • Alafranga tuvaletlere asılan koku gidericilerin gidere düşmesi.
  • Temizlik sonrası tuvalete dökülen pis suyun içinde unutulan bez, sünger ve ovalama teli tuvaleti tıkamaktadır.
  • İhtiyaç sonrası tuvalete az miktarda dökülen su tıkanıklığa sebep olabilir. Sifon olmayan tuvaletlerde bir kaça maşraba su dökerek temizlik yapılan yerlerde bu sorun sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.
  • Ev sakinleri tarafından tuvalete atılan veya kaçırılan diğer yabancı maddeler tuvaleti tıkar.
  • Banyoda bulunan alafranga tuvaletlere atılan ağda bandı, ağda çubuğu, jilet, kondom, pamuk, kulak temizleme çubuğu deterjan ambalaj peketleri, saç ve sakal kılları tıkanıklığa sebebiyet verir.

Yapısal Sorun Nedeniyle Tuvalet Tıkanmaları

Alaturka taşlarda taşın boğaz kısmı alttaki es sifon parçasının zamanla kireçlenip daralması sonucu sıklıkla tuvalet tıkanıklığı sorunu yaşanmaktadır. Atık su tesisatı yapılırken ana kolona bağlantı yolu mümkün olduğunca kısa tutulmalıdır. Zorunlu kalmadıkça kapalı dirsek kullanılmamalıdır. Yatay döşeli hatlarda boruya doğru oranda meyil verilmelidir.

Meyilsizlik konusunu açıklayacak olursak; suyun ve pisliğin gitmesi için boruya çok fazla meyil verilirse su pislikten önce gider ve pislik boru içinde kalır. Tuvalet bölümlerinde bir kaç kullanım sonrası tıkanıklığa sebebiyet verecektir. Evlerde bulunan diğer ıslak zeminlerde bu durum zamanla kötü koku ve tıkanıklığa yol açacaktır.

Meyil oranı az olursa boru içinde su ve pislik sürekli kalacaktır. Borunun içinde kalan pislikler zamanla borunun iç çeperine yapışmaktadır. Özellikle es sifon parçalarında bu durum sürekli olur. Meyil az olan atık su borularının içinde su kaldığı için zamanla ek yerlerinden su sızıntısı olur.

Tuvalet tıkanmasına alınabilecek önlemler nelerdir?
-Tuvalet bölümlerine kirli peçete için çöp kovası koyulmalıdır.
-Evlerde küçük çocuk var ise tuvalet kapısının kilitli tutulmasında fayda vardır.
-Ev sakinlerine konu hakkında gerekli uyarılar yapılmalıdır.
-Okul, işyeri, cami, fabrika, kreş, otel gibi toplu kullanım alanlarında uyarıcı yazılar yazılması faydalı olmaktadır.
-Toplu kullanım alanlarında sifon olmayan ve taharet musluğu ile temizlik yapılan tuvaletlerde tıkanıklık daha çok yaşanmaktadır. Bazı insanlar hijyen konusunda çok titiz olduğu için taharet musluğuna adeta dokunumazlar.
-Toplu kullanım alanlarında temizlik görevlilerinin rutin kontrollerinde suyun az gittiği tuvalet varsa o tuvaletin kullanıma kapatılması daha doğru olacaktır. Yavaş giden su tıkanıklığın habercisidir.

Tuvalet tıkanıklığı açma konusunda son yıllarda halk arasında yaygın olarak kullanılan kimyasal gider açıcılar insan sağlığı açısından risk teşkil etmektedir. Şayet kullanılacaksa koruyucu eldiven, gözlük ve maske ile uygulanmalıdır. Ayrıca kimyasal gider açıcılar içinde bulundurduğu yoğun asit nedeniyle pimaş boruları büzüştürür. Bu durum gider açıcıyı kaynar su ile birlikte sürekli kullanımı sonrası daha çok yaşanır. Boruların ek yerlerindeki ve ek parçalarındaki contalarada zarar veren gider açan kimyasal ürünlerin kullanımını kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Tuvalet tıkanıklığı açmak için en doğru ve kısa yöntem robotla tıkanıklık açma yöntemidir. Tabi konusunda uzman bir su tesisatçısıyla çalışmanız önemlidir.

Banyolar sıklıkla kullanıldığı için evlerin göz bebeğidir. Temizliğin sağlandığı yer olduğu için banyonun da temiz olması son derece önemlidir. Banyonuzda su yavaş gidiyor veya gitmiyorsa dikkatli olmanızda fayda var büyük bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tıkanan banyo giderini açmak için yapabileceklerinizi sizlere teker teker anlattık;

 • Tıkanıklığı ilk belirtisi suyun akışının yavaşlaması olacaktır. İlk olarak yapmanız gereken sıcak su dökerek gider akışını kontrol etmelisiniz. Eğer donmuş yağ veya su gibi problem varsa çözülmesini bekleriz. Sabun kalıntıları tıkanıklığı oluşturan başlıca sebepler arasındadır. Sabun yani gliserin katı bir madde olduğundan sıcak su onu gevşeterek çözer ve böylece giderdeki atıklar, su ile temizlenebilir.
 • Sıcak su yöntemi işe yaramadığında giderde bol miktarda saç veya kıl olduğundan şüpheleniriz. Bu saç yumaklarını temizlemek için ihtiyacınız olan bir karga burnu ve teldir. Bu telin ucu kıvrılarak gidere sokulur. Telin kancasına saç ve kıl yumakları takılacak ve gideriniz açılacaktır. Bu adımı birçok kez yineleyerek biriken tüm saçlardan kurtulmuş ve tıkanıklığı açmış olursunuz. 
 • Tel  yardımıyla gideri temizledikten sonra  karbonat ve sıcak su karışımını gidere dökerek kirin de temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Yoğun kimyasalları kullanmamanız doğa ve çevre temizliği açısından son derece önem taşımaktadır. Olabildiğince çamaşır suyu ve yoğun içerikli kimyasal temizleyicileri kullanmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz
 • Bu işlemler fayda etmedi ve halen tıkanıklık varsa lütfen kimyasalları kullanmayı düşünmeyin. Çevreye verdiği zarar bir yana aşırı yoğun kimyasallar boruyu delerek sizler için daha kötü sonuçlar doğuracaktır. 
 • Tüm bu işlemlerin ardından tıkanıklık problemi çözülmediyse olası bir başka seçenek yoktur. Acil bir şekilde tıkanıklık açma servisiyle iletişime geçip yardım istemelisiniz. 

Bu durumda kaldığınızda en hızlı şekilde tıkanıklığı profesyonel ekipmanlarımızı kullanarak açıyoruz. Kayseri su tesisatçısı Namlı Yapı olarak 7/24 sizlerleyiz. 

Evinizin belki de en kıymetli yeri olan mutfağınızın lavabosundan kötü kokular yükseliyorsa hiç dert etmeyin. Öncelikle evinize yakışmayan bu kokunun sebebini bulmakla başlamalısınız. Lavabo neden kokar? diye düşündüğünüzde birçok sebep aklınıza gelebilir. Lavaboyu tıkayan maddeler çoğunlukla evlerde kullanılan temizlik malzemeleri ve atık su gider kısımlarının da tıkalı olması pis suların gitmesini zorlaştıracağından dolayı malesef  kötü koku oluşumuna sebep olur. Boru içerisinde daralmaya yol açan etkenler pis suyun beklemesine sebep olur. Bekleyen pis su da doğrudan kötü kokuya neden olur. 

Gözünüz gibi baktığınız evinizin lavabonuzdan temizliğinizi gölgede bırakacak kokular mı yükseliyor? Mutfak ve banyonuzun lavabosundan kötü kokular geliyorsa şunları yapmalısınız. 

Lavabo kokusunun nedeni birçok etkenden kaynaklanıyor olabilir. Lavaboyu tıkayan maddeler genelde evlerde kullanılan temizlik malzemeleri ve atık su gider kısımlarının da tıkalı olması pis suların gitmesini zorlaştıracağından dolayı kötü koku oluşumuna neden olur. Boru içerisinde daralmaya yol açan etkenler pis suyun beklemesine sebep olur. Eğer duş teknesinin içerisinde suyun gerektiği hızda gitmediğini fark ediyorsanız, bunu bir an önce açtırmalısınız.  Zira gider kanalları tıkalı olduğu için ilerde kötü kokuların artmasına neden olabilir. Atık su borularından gelen kokular da ortalığa yayıldığı için olumsuz bir sonuç doğar.

Su giderlerinin tıkanmasının belli başlı sebepleri vardır. Kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı, deri ve saç kalıntıları giderlerin tıkanmasının nedenlerinden olabilir. Ayrıca yağlı atıkları sürekli lavaboya döktüğünüzde, bir süre sonra bu yağın borularda birikmesinden kaynaklı tıkanmalar meydana gelir. Apartmandaki tesisat yapısının kalitesi de bu giderlerin tıkanması ve sorunların giderilmesi sırasında önem arz etmektedir.

su kaçağı tespiti konusunda merak edilenleri yanıtladık;

Su kaçağı kimselerin karşılaşmak istemeyeceği, zamanımızdan ve bütçemizden çalan bir gider sorunudur. Su kaçağı sadece kesemize değil evimize de zarar vererek, bizi hem maddi hem de manevi külfete sokmaktadır. Su kaçaklarının belirtileri bariz açıktır ve herkes bu problemleri görebilir. Ancak kimi durumlarda fark edilmeyebilir ve düzenli periyotlarda bakım işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Öyle ki evinizdeki su kaçağını fark etmeyebilir ve alt komşunuza bilmeden zarar vererek zor duruma sokabilirsiniz. Öncelikli olarak herkesin bilmesi gereken su kaçağının belirtilerinin ne olduğu aşamasıdır.

Su tesisat boruları, vanaları zamanla zarar görebilir, istemediğimiz durumlarla karşılaşmamıza sebebiyet verebilir. Tesisat sırasındaki yanlış işçiliğinde sebebiyet verebileceği gibi, oldukça uzun süreli kullanıma bağlı olarak meydana gelen deformasyon da olabilir. Su sızıntısı veya giderde normal farklı hızda bir akış fark ettiyseniz hemen profesyonel bir su kaçağı tespiti ekibine ulaşmanız gerekmektedir. Akustik dinleme cihazı ve termal kamerayla temiz suyun noktasal olarak tespiti yapılır. Giderlerdeki problemleri de yine kameralı cihazlarla tesisatın içerisine bakarak sorunun nereden kaynaklandığını anlamak mümkündür.

SU KAÇAĞININ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Normale nispeten uçuk bir su faturasıyla karşılaşmanız durumunda mutlaka bir yanlış olduğunu düşüneblir ve gerekli yerlere başvuruda bulnarak incelemelerin yapılmasını isteyebilirsiniz. Eğer kullanılan suyun faturaya yansıtıldığı cevabını alırsanız hemen tahminlemelisini ki evinizde su kaçağıyla karşı karşıya kalmışsınızdır.

Önce su kaçağı belirtilerini değerlendirip ardından su kaçağıyla karşı karşıya kaldığınız durumlarda ne yapmanız gerektiğine değinelim:

 • Fayans derz boşluklarında sararma
 • Duvarlarda kabarma
 • Musluklar kapalı iken su saatinin dönmesi
 • Eve yüksek gelen fatura
 • Kombi ateşleme yaparak suyu ısıtması
 • Kombi su bar göstergesinin sürekli düşmesi

Su kaçağının birden fazla belirtisi mevcuttur. Aslında hemen herkes bu normal dışı durumlarla karşılaştığı zaman bir şeylerin ters gittiği sonucuna ulaşabilir. Musluk kapalıyken su vanasındaki artış devam ediyorsa su kaçağı olduğundan şüphelenmeniz gerekmektedir. Kabarık su faturası su kaçağı belirtisinin başında gelmektedir. Tavanda oluşan sararmalar üst katta kaçak probleminin belirtisidir. Duvarlarda kabarma oluyorsa ve bu kabarmalar 1 metreden aşağıda kalıyorsa, evinizde su kaçak arama çalışması yapılması gerekmektedir.

Isıtma tesisatında kaçak var ise kombi sürekli ateşleme yaparak suyu ısıtır. Ayrıca kombinin su barı sürekli düşüyorsa kalorifer tesisatında kaçak olduğunu işaret eder. Kombi kalorifer tesisatında su kaçağı tamiri teknolojik cihazlar ve kaçak onarım kimyasalları sayesinde kısa sürede tamir edilebilmektedir.

GİZLİ SU KAÇAĞI NASIL ANLAŞILIR?

 • Vanalar kapalı olduğu halde su saati dönüyorsa,
 • Duvar kaplamasında(sıvalarda) dökülme ve çatlamalar oluşuyorsa,
 • Konut içerisinde rutubet kokusu kendini gösteriyorsa,
 • Gelmesi gerekenin üstünde bir su faturasıyla karşılaşıyorsanız,
 • Parkelerde kabarma gözlemleniyorsa,
 • Kombinin su barında düşüş meydana geliyorsa,

Gizli su kaçağının tespiti de dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmayacak kadar büyük problemlerden oluşur. Her ay düzenli olarak ödenen faturanın normalden oldukça uzak olarak faturalandırılması sizleri ilk şüphelendirecek adım olabilir. Evde rutubet kokusu; duvarların, parkelerin kabarması; boyaların, duvarların dökülmeye başlaması, tavanının sararması gibi durumlar kolaylıkla fark edilebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmanız durumunda mutlaka profesyonel bir sıhhi tesisat firmasına ulaşmalı ve en yakın tarih için randevu ayarlamalısınız.

SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR?

Evlerdeki su kaçaklarını tespit etmek belirgin belirtilerden dolayı oldukça kolaydır. Su kaçağı belirtilerinin bulunması durumunda müdahale etmeden önce mutlaka sıhhi tesisat firmasıyla iletişim sağlamalı ve su kaçağının tespiti işlemlerin başlamalısınız.

Duvar boyalarının dökülmesi, duvarın veya tavanın sararması çoğu zaman atık su tesisatında bir kaçak olduğunun belirtisidir. Temiz su tesisat kaçağı belirtileri ise bahsettiğimiz sebeplerden herhangi birkaçını içermektedir. Namlı Sıhhi Tesisat olarak en hızlı ve etkin çözümler sunabilmek amacıyla sizlere Kayseri’de hizmet ediyoruz. Kullanmış olduğumuz ileri teknoloji ekipmanlarla su kaçağını tespit edip kaçağın tamiratı konusunda çalışmalarımızı başlatıyoruz. Su kaçağı belirtileri eğer sizlerin de evlerinde, mekanlarında mevcutsa hiç vakit kaybetmeden bizlere ulaşabilirsiniz. En hızlı çözümü sunabilmek adına yılların vermiş olduğu tecrübeyle anla başla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Normale nispeten uçuk bir su faturasıyla karşılaşmanız durumunda mutlaka bir yanlış olduğunu düşüneblir ve gerekli yerlere başvuruda bulnarak incelemelerin yapılmasını isteyebilirsiniz. Eğer kullanılan suyun faturaya yansıtıldığı cevabını alırsanız hemen tahminlemelisini ki evinizde su kaçağıyla karşı karşıya kalmışsınızdır.

Önce su kaçağı belirtilerini değerlendirip ardından su kaçağıyla karşı karşıya kaldığınız durumlarda ne yapmanız gerektiğine değinelim:

 • Fayans derz boşluklarında sararma
 • Duvarlarda kabarma
 • Musluklar kapalı iken su saatinin dönmesi
 • Eve yüksek gelen fatura
 • Kombi ateşleme yaparak suyu ısıtması
 • Kombi su bar göstergesinin sürekli düşmesi

Su kaçağının birden fazla belirtisi mevcuttur. Aslında hemen herkes bu normal dışı durumlarla karşılaştığı zaman bir şeylerin ters gittiği sonucuna ulaşabilir. Musluk kapalıyken su vanasındaki artış devam ediyorsa su kaçağı olduğundan şüphelenmeniz gerekmektedir. Kabarık su faturası su kaçağı belirtisinin başında gelmektedir. Tavanda oluşan sararmalar üst katta kaçak probleminin belirtisidir. Duvarlarda kabarma oluyorsa ve bu kabarmalar 1 metreden aşağıda kalıyorsa, evinizde su kaçak arama çalışması yapılması gerekmektedir.

Isıtma tesisatında kaçak var ise kombi sürekli ateşleme yaparak suyu ısıtır. Ayrıca kombinin su barı sürekli düşüyorsa kalorifer tesisatında kaçak olduğunu işaret eder. Kombi kalorifer tesisatında su kaçağı tamiri teknolojik cihazlar ve kaçak onarım kimyasalları sayesinde kısa sürede tamir edilebilmektedir.

 

 • Vanalar kapalı olduğu halde su saati dönüyorsa,
 • Duvar kaplamasında(sıvalarda) dökülme ve çatlamalar oluşuyorsa,
 • Konut içerisinde rutubet kokusu kendini gösteriyorsa,
 • Gelmesi gerekenin üstünde bir su faturasıyla karşılaşıyorsanız,
 • Parkelerde kabarma gözlemleniyorsa,
 • Kombinin su barında düşüş meydana geliyorsa,

Gizli su kaçağının tespiti de dikkatli kullanıcıların gözünden kaçmayacak kadar büyük problemlerden oluşur. Her ay düzenli olarak ödenen faturanın normalden oldukça uzak olarak faturalandırılması sizleri ilk şüphelendirecek adım olabilir. Evde rutubet kokusu; duvarların, parkelerin kabarması; boyaların, duvarların dökülmeye başlaması, tavanının sararması gibi durumlar kolaylıkla fark edilebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmanız durumunda mutlaka profesyonel bir sıhhi tesisat firmasına ulaşmalı ve en yakın tarih için randevu ayarlamalısınız.

 

Evlerdeki su kaçaklarını tespit etmek belirgin belirtilerden dolayı oldukça kolaydır. Su kaçağı belirtilerinin bulunması durumunda müdahale etmeden önce mutlaka sıhhi tesisat firmasıyla iletişim sağlamalı ve su kaçağının tespiti işlemlerin başlamalısınız.

Duvar boyalarının dökülmesi, duvarın veya tavanın sararması çoğu zaman atık su tesisatında bir kaçak olduğunun belirtisidir. Temiz su tesisat kaçağı belirtileri ise bahsettiğimiz sebeplerden herhangi birkaçını içermektedir. Namlı Sıhhi Tesisat olarak en hızlı ve etkin çözümler sunabilmek amacıyla sizlere Kayseri’de hizmet ediyoruz. Kullanmış olduğumuz ileri teknoloji ekipmanlarla su kaçağını tespit edip kaçağın tamiratı konusunda çalışmalarımızı başlatıyoruz. Su kaçağı belirtileri eğer sizlerin de evlerinde, mekanlarında mevcutsa hiç vakit kaybetmeden bizlere ulaşabilirsiniz. En hızlı çözümü sunabilmek adına yılların vermiş olduğu tecrübeyle anla başla çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Şingil herkesin bildiği yumuşak dokuya sahip çatı kaplama malzemesidir. Petrol içerir ve çoğunlukla kırmızı veya yeşil renklerde piyasaya sunulur. Genel olarak bir tarafı oval şekilde imal edilir. Çatı yalıtımı için kullanılabilecek en başarılı yalıtım malzemesi olarak karşımıza çıkar. Sağladığı işlevsel özelliğin yanında hoş ve estetik görünümüyle de kullanıcıların beğenisini toplar.

 • Üzerinde küçük mineral taşlar bulunur.
 • Esnektir, kırılma yapmaz.
 • Hafiftir, çatıya yük bindirmez.
 • Uygulaması kolay ve hızlıdır.
 • Estetiktir ve iyi bir su yalıtım aracıdır.
 • Çatlama yapmadığı için su geçirmez.
 • Bakım gerektirmez.
 • Çatı maliyetini düşürür.
 • Benzer çatı yalıtım uygulama ve malzemelerine göre ekonomiktir.

Şingil döşenecek çatı öncelikle hazır hale getirilmekle işe başlanır. Çatıya önce metal veya ahşaptan sağlam bir iskelet oluşturulur. Ahşap sıkıştırılmış ahşap paneller (OSB) vidalanır. İskeletin montajı, üzerine kaplanacak OSB’nin uç kısımları ve birleşim yerleri de vidalanabilecek şekilde oluşturulmalıdır.

OSB paneller 122×244 cm uzunluğundadır. OSB montajı da yapıldıktan sonra yalıtım için istenirse üzerine şıngıl altı örtüleri döşenebilir. Bu örtüler, pürmüzle yakılarak, çivilenerek veya çakılarak OSB üzerine monte edilebilir. Şıngıl altı örtüleri maliyetli bir yalıtım olduğundan bazı yapılarda tercih edilmezler.
OSB üzerine veya şıngıl altı örtüsü üzerine uç kısımdan başlanarak şıngıl döşenir. Uç kısımları biraz dışarda, boşluğa gelecek şekilde döşenebilir. Her şıngıl bir öncekinin üzerine binmelidir.
Şıngıl, şıngıl çivisi ile çakılarak veya izli yerinden pürmüzle ısıtılarak döşenir. Şıngıl yapraklarının uç kısmının sabitlenmesi için de bitüm mastik kullanılabilir.

Şıngıllar (shingle), %30 veya daha çok eğimli ahşap çatılara galvanizli, geniş başlı özel çivilerle çakılarak tespit edilir.

Düşük eğimlerde veya düzgün yüzeyli beton çatılarda bitümlü membranlar ile birlikte izole edilerek uygulanır. İşçiliği kolay ve hızlıdır. İki ustayla bir günde 80 m2’ye kadar şıngıl çatı kaplamak mümkündür.

Şıngıl çeşitleriyle yapılan şıngıl çatı kaplamasında duvar dibi, mahya, eğik dere, gibi özel detaylar için çinko, sac gibi farklı malzemeler gerekli değildir. Bu çatılar soğuk çatı yapım kurallarına uygun şekilde havalandırılmalıdır.

Şıngıl (shingle) çatı tek bir malzeme ile bitirildiği için tamamında renk ve görünüş bütünlüğü sağlanır.Bardoline, yüksek kaliteli okside bitümden, örgüsüz cam elyaf donatılı olarak üretilen ve üzeri çeşitli renklerde granüle mineral (taneli sleyt) kaplanan, şingıl tipi bir çatı malzemesidir.


Şingıl, her tip yapıda, uygulanması kolay, su geçirmez, güvenli, uzun ömürlü, hafif ve estetik çatılar yaratmak için zengin olanaklar sunar. Şingil kiremitle kıyaslandığında bakım gerektirmemesi ve yalıtım özelliğine sahip olması dolayısıyla oldukça fazla tercih edilmektedir. Sizler de çatı yalıtımı planlıyorsanız tercihinizi şingil olarak yapabilirsiniz. Profesyonel olarak membran ve şingil uygulamaları yapan Namlı Yapı olarak çatı yalıtım ihtiyaçlarınızı en pratik ve doğru şekilde çözümleriz. Bizimle iletişime geçebilir aklınıza takılan soruların cevaplarını alabilirsiniz.

Lamine parke, %100 doğal malzemeden üretilir ve sadece dayanıklılığını arttıran iklimleme ve kurutma gibi işlemlerden geçerek son halini alır. Laminat parke ise sıkıştırılmış talaş üzerine reçine emdirilerek üretilir ve içeriğinde MDF olarak adlandırılan doğal olmayan bir malzeme kullanılır. Kısaca laminat parke preslenmiş talaş üzerine reçine emdirilmiş kağıt baskıdır ve maliyeti oldukça düşüktür.

ŞİLTE

 Laminant parkenin altına serilir. Şilte hem bir yalıtım malzemesidir hem de 3mm ‘den küçük zemindeki boşlukları kapatmaya yarayan bir malzemedir. Normal şilte ve mantar şilte gibi çeşitlerini görebilirsiniz.

LAMİNAT PARKE YAPIŞTIRICISI

Günümüz laminant parkelerinde kilitli sistem kullanıldığı için yapıtırıcıya pek gerek kalmıyor. Fakat kalorifer boruları vb yerlerin döşenmesi esnasında kilit sistemi bozulduğu için bu alandaki parçaları yapıştırıcı ile birleştirmek daha sağlıklı oluyor. Eğer kendiniz laminant parke döşemeye karar verdiyseniz yapıştırıcınız her durum için yanınızda olsun.

TESTERELER

En çok ihtiyacınız olacak aletlerden biri de testerelerdir. Eğer kendiniz yapmaya karar verdiyseniz bir el testeresi de işinizi görür ama çok emek ve zaman harcarsınız. Bu yüzden laminat parke döşeme ustaları işlerini hızlandırmak için dekupaj testerelerini, açılı testerelerini ve el testerelerini yanlarında getirirler.

LAMİNAT PARKE VURMA TAKOZU

Laminat parkeler döşenirken kilitlerin yerine oturması için vurma takozu kullanılır. Vurma takozu hem laminata zarar vermez hem de kilitlerin yerine tam oturmasını sağlar.

LAMİNAT PARKE ÇEKTİRME DEMİRİ

Çektirme demirleri de laminat parkelerin kilitlerinin tam oturması için kulllanılır. Çektirme demirleri en sona gelen laminatın bir öncekine tam oturması için kullanılan bir alettir.

Laminat parke döşemesinde elbette sadece yukarıdaki alet ve malzemeler kullanılmaz. Bunların yanında çekiç, kalem, vida gerektiren yerler için vidalama aleti vb kullanılır. Laminat parkenin döşeneceği alana göre kullanılan malzemeler de farklılık gösterebilir.

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki sanıldığı kadar kolay değildir. Bilgi ve tecrübesi bulunan herkes muntazam bir şekilde parke döşemesi gerçekleştirebilir ancak heves edilerek başlanan parke döşemesi maalesef hüsranla sonuçlanmaktadır. Bu konuda el beceriniz, bilgi ve tecrübeniz yoksa mutlaka profesyonel bir ekip veya ustayla çalışmanız gerekmektedir. Bu konuda Kayseri’de iddialı olan Namlı Yapı olarak ihtiyaçlarınızı severek ve istediğiniz gibi karşılayacağımızdan emin olabilirsiniz.

 1. Parkeyi döşemeye başlamadan önce mutlaka döşemek istediğiniz alanı düz ve pürüzsüz bir şekilde hazırlamanız gerekir. Parkenin altına şilte sermekle başlanır. Döşeme işlemi sırasında çivilerin döşemeye tam anlamıya girdiğini kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde düz olmayacak ve parke formu alt kısımdan kaynaklı zarar görecektir. Parkenin montajına geçmeden önce su geçirmez bir membran da serilirse parke ömrünü uzatacak sağlam bir adım atılmış olur.
 2. Parkenin ölçülerini, ihtiyaca uygun olacak şekilde döşeme altlığı ve parke metrekare cinsinden hesaplanır. Ardından parke altına bu döşeme altlığı serilir. Altlığın serilmesi için uygun ölçülerde kesilmiş olmalıdır. Kesilen bu döşeme altlıkları maskeleme bandıyla sabitlenir ve zemin parke döşeme işlemine hazır hale getirilir.
 3. Genel olarak tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra parke döşenmeye başlanır. İlk lamine parke panelini odanın enine göre monte edilmeye başlanabilir. Panelleri uc uca geçirerek monte etmeye devam edilmeli ve parkeleri güneşin odaya giriş açısına göre döşenmelidir. Bu şekilde ilk sıra tamamlanır. Ardından tüm oda aynı şekilde sıralı halde döşenmeye dEvam edilir.  Serilen döşeme altlıkları sayesinde laminat parke panelleri döşeme kenar çıtasına gerek kalmadan mükemmel bir biçimde yerinde tutunur. Eğer başka bir odaya geçerek döşemeye devam etmek eşik çıtası olarak süpürgelik kullanmalısınız.

 4. Laminat parkelerde tırnak ve yuva birbirine oldukça sıkı ve sağlam oturur, bağlantıların sağlıklı olması için vurma kaması kullanmayı unutmamalısınız. Çünkü parkeye çekiç ile direkt vurmanız halinde, muhtemelen parkeyi kıracak ve bir sonraki parçayı yerleştirmeyi de imkansız hale getireceksiniz. Eski bir tahta parçasından vurma kamasını kendiniz de yapabilirsiniz, ancak parke döşemek için özel olarak tasarlanmış bir seti uygun fiyata herhangi bir yapı marketten tedarik edebilirsiniz.
1. ZEMİN HAZIRLANIR

Fayans döşenecek duvar veya yer titizlikle düzleştirilmiş olmalıdır. Fayansların düzgün görünebilmesi parçalar arasında yükseklik farkı olmaması için bu nokta oldukça kıymetlidir. Eğer fayans döşenecek alan düz değilse sıva yapılmalı ve kuruması beklenmelidir. Zeminin nemli veya ıslak olması sonucu fayanslar yüzeye yapışmayacak ve düşecektir.

 2. UYGUN FAYANSLAR AYARLANIR

Fayansın döşeneceği alana uygun olarak fayanslar kesilir, seçilir en optimal şekilde ayarlanır. Birçok farklı boyutta fayans bulabileceğiniz için fayansların alana uygun ayarlanması oldukça titizlik isteyen bir adımdır.

3. FAYANS HARCI ZEMİNE SÜRÜLÜR

Fayans yapıştırma harcı, fayans boyutlarına uygun olacak şekilde dişli tarak kullanılarak fayans döşenecek yüzeye sürülür. Harç zemine düzgün bir şekilde yayılır. Kaplanacak alana uygun köşeden başlanarak fayanslar yerleştirilmeye başlanır.

4. HARÇ FAYANS ARKASINA SÜRÜLÜR

Zemini harç ile kapladıktan sonra her bir fayans karonun arkasında, yani zeminde kalan kısmına da harç sürün. Bu harcı da seramik malası ile yayarak kullanın. Yeterli harç miktarını uyguladığınızı düşünüyorsanız, sonraki adıma geçebilirsiniz.

5. SERAMİKLER YÜZEYE OTURTULUR

Fayanslar, Düzgün yerleştirdiğiniz fayans karoyu ileri geri ve dairesel hareketlerle iyice bastırmalısınız. Bu bastırma işlemi hem zemindeki harç içerisindeki hava boşluklarını engelleyecek, hem de daha sağlam bir fayans uygulaması olmasını sağlayacak. Fayanslara baskı uygulamaktan korkmayın; ekstra bir paket fayans bu aşama için var. Fayansı iyice bastırdıktan ve yerinde güvenli bir şekilde durduğundan emin olduktan sonra, diğer fayansları da tek tek uygulayın. Her birinin arkasına da ince bir harç tabakası uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Fayansları uygularken, diğer bir fayansa geçmeden önce mutlaka iki seramik arası mesafeden emin olmalısınız. 

6. DERZ DOLGUSU YAPILIR

Karolar arasında bıraktığınız boşlukları doldurmak için bir derz dolgusu kullanmalısınız. Derz dolgusu da bir harç gibi uygulanmaktadır. Bu dolgu malzemesini seramiklerin arasındaki boşluklara derz malası kullanarak uygulamalısınız. Seramik aralayıcılarla aralık bıraktığınız karoların hem birbirine daha iyi tutunması, hem de çok daha güzel görünmesi için bu işlem gerekli. Derz dolgusunu boşluk bölüme mala kullanarak iyice yedirin, çok hafifçe ve dairesel hareketlerle bastırın. Ardından tek tek bu işlemi tüm seramik boşlukları için yapın. Seramiğin üzerine derz dolgusu gelmesinden endişe etmeyin. 1 saat gibi bir süre vererek kurumasını bekleyin. 1 saat sonunda bir sünger ve su yardımıyla dolgunun arta kalan kısmını alın ve seramiklerinizi kibarca temizleyin.

 • Zemini teraziye getirmek için: Mala
 • Fayans kesme aleti
 • Harcı sürmek için: Harç spatulası ve harç tarağı
 • Derz uygulaması için: Plastik spatula veya sert kauçuk tabanlı derz malası (fayanslar çizilmesin diye metal kullanılmıyor)
 • Fayansları dengelemek için: Plastik tokmak
 • Derz boşluklarını ayarlamak için: Artı (+) şeklinde küçük plastik parçalar
Kayseri Su Tesisat Firmaları

Günümüzde imar edilen her türlü binada su şebekesi bulunmakta ve su ihtiyacı karşılanmaktadır. Su ihtiyacı karşılanırken kullanılan borular gibi çeşitli malzemelerin kalitesi bina su tesisatı açısından son derece kıymetlidir. Apartmanlarda, ofislerde, spor salonları, kongre ve kültür merkezleri gibi su ihtiyacının ihtiyaç duyulduğu her mekanda kullanılan su borularının kalitesizliği, yanlış işçilik veya zamanla yıpranan tesisat nedeniyle su kaçakları meydana gelmektedir. Büyük problemlerle karşılaşılmaması adına düzenli aralıklarla su borularının kontrolü yapılmalı, su kaçağı durumlarına karşı önlem alınmalıdır. Eskiyen su tesisatlarının sağlık açısından bir an önce değiştirilmesi gerekmektedir. Kayseri'de bu işi hakkıyla yerine getiren Namlı yapıya her türlü sıhhi tesisat işlemleriniz konusunda güvenebilirsiniz. 

KAYSERİ SIHHİ TESİSAT USTASI

Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı Ustası, yapılarda tesisat, armatür ve vitrifiye elemanlarının montajını yapma becerisine sahip nitelikli kişidir. Sıhhi tesisat, yangın tesisatları, kazan daireleri gibi mekanik tesisat ile ilgili tüm işleri ve bu işlerle ilgili arıza tespiti ve tamirini yapmaktadır.

Tuvalet tesisatçısı ustası klozet, alaturka veya alafranga her türlü tuvalet modellerinin montajı kurulumu bunlarla ilgili tamir, parça değişimi, rezervuar, sifon tamiri ve değişimi tıkanıklık sorunlarının çözümü gibi tuvalet ile ilgili tüm işlerinizi Namlı Yapı Hizmetleriyle gönül rahatlığıyla giderebilirsiniz.

Su tesisatı borusu patlamış ve su baskınına neden olmuşsa ve acil su tesisatçısı ustasına ihtiyacınız varsa hemen acil tesisatçı ustası ile irtibat kurun. Su baskınına neden olan tesisat boru patlağını hızlı ve teknolojik ekipmanlarımızla en salıklı ve pratik şekilde çözümleyelim. Eğer eviniz veya iş yerinizde tesisat değişikliği, tamiri gibi konularda yardıma ihtiyacınız var ise uzman ekibimiz ve uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz.

Kayseri'de 7/24 su tesisatı hizmeti veren Namlı Sıhhi Tesisat her ihtiyacınız olduğunuz anda yanınızda. Bizleri arayın konumunuza göre en geç 45 dakika içerinde gelip su tesisatı, sıhhi tesisat arızalarınızı çözmeye gayret ediyoruz. Suya ulaşım imkanınızın kesilmesinin ne demek olduğunu, nelere mal olacağını oldukça iyi bilen profesyonel su tesisatçılarından oluşan ekibimiz bu öncelikli problemi çözmek için var güçleriyle çaba göstermektedirler. 7/24 Su Tesisatçısı ihtiyaçlarınız için Kayseri'nin en iyi sıhhi tesisat ustalarından destek alabilir, arızanın en hızlı ve pratik şekilde giderilmesini sağlayabilirsiniz. 

KAYSERİ SU TESİSATÇISI

10 yılı aşkın sektör tecrübemiz, gelişen ve gün geçtikçe yenilenen teknolojik ekipmanlarımızla her tür su tesisatı ihtiyaçlarınıza çözüm sunuyoruz. Kayseri ve civar bölgelerinde evinizde veya iş yerlerinizde oluşan tüm tesisat problemlerinizi anında tespit edip gideriyoruz.

KAYSERİ SU TESİSATI

Günümüzde imar edilen her türlü binada su şebekesi bulunmakta ve su ihtiyacı karşılanmaktadır. Su ihtiyacı karşılanırken kullanılan borular gibi çeşitli malzemelerin kalitesi bina su tesisatı açısından son derece kıymetlidir. Apartmanlarda, ofislerde, spor salonları, kongre ve kültür merkezleri gibi su ihtiyacının ihtiyaç duyulduğu her mekanda kullanılan su borularının kalitesizliği, yanlış işçilik veya zamanla yıpranan tesisat nedeniyle su kaçakları meydana gelmektedir. Büyük problemlerle karşılaşılmaması adına düzenli aralıklarla su borularının kontrolü yapılmalı, su kaçağı durumlarına karşı önlem alınmalıdır. Eskiyen su tesisatlarının sağlık açısından bir an önce değiştirilmesi gerekmektedir.

Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı Ustası, yapılarda tesisat, armatür ve vitrifiye elemanlarının montajını yapma becerisine sahip nitelikli kişidir. Sıhhi tesisat, yangın tesisatları, kazan daireleri gibi mekanik tesisat ile ilgili tüm işleri ve bu işlerle ilgili arıza tespiti ve tamirini yapmaktadır.

Tuvalet tesisatçısı ustası klozet, alaturka veya alafranga her türlü tuvalet modellerinin montajı kurulumu bunlarla ilgili tamir, parça değişimi, rezervuar, sifon tamiri ve değişimi tıkanıklık sorunlarının çözümü gibi tuvalet ile ilgili tüm işlerinizi Namlı Yapı Hizmetleriyle gönül rahatlığıyla giderebilirsiniz.

Su tesisatı borusu patlamış ve su baskınına neden olmuşsa ve acil su tesisatçısı ustasına ihtiyacınız varsa hemen acil tesisatçı ustası ile irtibat kurun. Su baskınına neden olan tesisat boru patlağını hızlı ve teknolojik ekipmanlarımızla en salıklı ve pratik şekilde çözümleyelim. Eğer eviniz veya iş yerinizde tesisat değişikliği, tamiri gibi konularda yardıma ihtiyacınız var ise uzman ekibimiz ve uygun fiyatlarla hizmetinizdeyiz.

 Su tesisatını kapsayan alanlar oldukça geniştir. Ev ve işyerlerinde mutfak, banyo, tuvalet, balkon, bahçe gibi tüm ıslak zeminlerde bulunan su tesisatı temiz su ve tahliye suyu (pis su) ile ilgili tesisatlarda su kaçaklarının tespiti ve onarım işleri. Banyolarda bulunan lavabo, klozet, duş teknesi, küvet ve bunlarla ilişkili musluk, batarya, sifon, rezervuar gibi elemanlarda ortaya çıkan arızaların giderilmesi. Tadilat işlerinizde tesisat ve ekipmanlarının yenilenmesi olarak nitelendirilebilir.

Kayseri Su tesisatı ustası ev ve iş yerlerinizde tesisat ile ilgili tüm işlerinizde söküm, montaj ve tamir işlerinizi yapıyoruz. Su tesisatçısı olarak bina tesisatları, banyo, mutfak, tuvalet, yemekhane, bahçe iç ve dış mekan tüm mekanik tesisatlarda tamir söküm montaj yapılır. Su tesisatı, temiz ve pis su tesisatını kapsamaktadır. Şebeke suyundan itibaren başlayıp atık suyun kanalizasyona tahliyesine kadar;

 • Mutfak su tesisatı batarya tamiri ve değişimi
 • Banyo tesisatı, lavabo tamiri değişimi, batarya musluk değişimi tıkanıklık açma, küvet duş teknesi değişimi
 • Tuvalet klozet tıkanıklığı sifon değişimi
 • Bahçe ve balkon su tesisatı ve tamiri

gibi tüm alanları kapsar. İşimize, musluk, batarya, evye, lavabo, klozet, tuvalet taşı gibi tümünün montaj, tamir, değişim işlerini de kapsar.

Scroll to Top
Sohbet Aç
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Namlı Yapı Destek
👋 Merhaba,
Tuvalet Tıkanıklığı Açma ile ilgili bilgi almak ister misiniz?