Tesisatçı Ne İş Yapar?

Tesisatçı, sıvı ve gaz borularını ve bağlantı parçalarını kurar veya onarır. Çalışmayan boru sistemlerinde sorun giderir ve aşınmış parçaları onarır veya değiştirirler. Bazen zeminlere, tavanlara ve duvarlara delikler açarlar ve genellikle boruları monte etmek, ölçmek ve kesmek için bir testere kullanarak, boruları yerinde tutmak için tavana bağlandıkları yerden çelik braketler asmaları gerekebilir. Kesmeyi gerektirir. Bakır borularla çalışırken lehim gerekebilir.

Bir tesisatçı fabrikalarda, iş yerlerinde ve evlerde, büyük su hatlarından binalara veya küçük su hatlarından buzdolaplarına kadar değişen büyüklükte her işle çalışır. Ayrıca sıhhi tesisat armatürleri veya tuvaletlerin yanı sıra su ısıtıcıları, bulaşık makineleri ve diğer sıhhi tesisat gereksinimleri de kurarlar. Görevleri arasında tıkanıklıkların açılması, sızıntıların giderilmesi veya şehir veya ilçe kanalizasyon sistemlerine bağlı olmayan septik sistemlerin bakımı yer alacak.

Usta bir tesisatçı normalde daha büyük inşaat projelerinde çalışır ve herhangi bir bina kodu veya düzenlemesini ve ayrıca elektrik kablolarının yerini karşılarken tüm boru ve fikstür konumlarını detaylandıran planları okuması gerekir. Belirli bir bütçe ve zaman çizelgesi dahilinde kalmaktan sorumludurlar. Çalışma İstatistikleri Bürosu, yeni bina inşaatı ve sıhhi tesisat sistemleri için daha sıkı su verimliliği standartları nedeniyle bu kariyer alanında büyüme öngörmektedir.

Scroll to Top
Sohbet Aç
💬 Yardımcı olmamızı ister misiniz?
Namlı Yapı Destek
👋 Merhaba,
Tesisatçı Ne İş Yapar? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?